برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 1006

جلسه پیشگیری از سوانح و حوادث و ارتقای ایمنی هموطنان

گروه سنی 18-6 سال بیشترین افراد حادثه دیده در چهارشنبه سوری های سال های قبل

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان آذربایجان شرقی، به همت گروه بیماری های غیر واگیر و در راستای رسالت سازمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز "در پیشگیری از سوانح و حوادث و ارتقای ایمنی هموطنان" برای بررسی وضعیت موجود و هم فکری و هم اندیشی با سازمان ها و ارگان های مرتبط، جلسه ای با حضورمسئولین استانی در مورخه 98/11/6 در مرکز بهداشت استان برگزارگردید.
دکتر درستی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی مصدومین ناشی از حوادث چهارشنبه سوری اظهار داشتند: گروه سنی 18-6 سال بیشترین تعداد مصدومین را تشکیل می دهند که شامل دانش آموزان مدارس می باشند.
گفتنی است: چهارشنبه سوری یکی از سنت های قدیمی ما ایرانیان است که در زمان های گذشته در حد یک آتش بازی مختصر در نقاط از پیش تعیین شده اجرا می گردید. هدف نهایی این مراسم پاک سازی محیط زندگی و برطرف نمودن کدورت های فی مابین اقوام بود تا به هنگام فرا رسیدن عید نوروز با دلی پاک و به دور از هرگونه کینه توزی و خصومت شروع سال جدید را جشن بگیرند. متاسفانه در سال هاي اخير مراسم سنتی اين شب رنگ ديگری به خود گرفته و تبديل به بازي هاي خطرناک با مواد منفجره و محترقه گرديده است. اینگونه اعمال خطرناک نهایتا منجر به مصدومیت، معلولیت و حتی فوت بسیاری از هموطنان عزیزمان در آستانه سال نو می گردد.
لازم به توضیح است،  این جلسه با حضورمسئولین و نمایندگانی از معاونت اجتماعی استانداری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، روابط عمومی استانداری، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان، بهداشت و درمان سپاه عاشورا، اداره کل آموزش و پرورش استان، اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، مرکز مدیریت اورژانس و فوریت های پزشکی استان، مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و گروههای کارشناسی آموزش سلامت، سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس، سلامت روان، بهداشت محیط، مبارزه با بیماری های غیر واگیر، روابط عمومی و حراست مرکز بهداشت استان تشکیل گردید.