برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 1053

۱۱ درصد مبتلایان آذربایجان‌شرقی به کرونا ازکارکنان ادارات هستند

۱۱ درصد مبتلایان آذربایجان‌شرقی به کرونا ازکارکنان ادارات هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: کارکنان ادارات 11درصد از موارد مثبت بیماری کرونا در آذربایجان شرقی را تشکیل می‌دهند.
 
دکترعباسعلی درستی، عصر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: ۰.۸ موارد مثبت کرونا مربوط به بنگاه‌های املاک و خودرو، ۵.۵ درصد مربوط به دانش آموزان، ۲.۲ درصد مربوط به دانشجویان، ۰.۲ درصد مربوط به زندانیان بود.
 
وی افزود: همچنین سربازان، ۰.۳ درصد، کادر بهداشت، ۰.۵ درصد، کادر درمان ۱۰ درصد، نظامیان ۱.۳ درصد و کشاورزان و دامداران یک درصد و کارمندان بانک ۰.۴ درصد از موارد مثبت بیماری را شامل می‌شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: بر خلاف تصوراتمان، فقط یک نفر از کارکنان جایگاه‌های سوخت مبتلا شده بود و این نشانگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این اماکن است.
 
وی، سهم کارکنان ادارات در ابتلا به کرونا را ۱۱ درصد و کارگران شرکت‌های مواد غذایی را حدود ۰.۵ درصد عنوان کرد.
 
به گزارش روابط عمومی بهداشت استان ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تجمع بیماری در برخی از شهرهای آذربایجان شرقی در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در این استان اظهار کرد: تجمع بیماری نسبت به جمعیت در شهرستان‌های بناب، میانه، هریس و هشترود بیشتر بود.
 
 وی با اشاره به تجمع بیماری در شهرستان‌های استان طی ۱۰ روز گذشته، خاطرنشان کرد: موارد مثبت بیماری طی ۱۰ روز گذشته در شهرستان‌های بناب و چاراویماق بیشتر شده است.