برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 26 آبان 1399
کد 1084

وب کنفرانس پیشگیری از سندرم داون ویژه اعضای کمیته علمی و اجرایی

وب کنفرانس پیشگیری از سندرم داون ویژه اعضای کمیته علمی و اجرایی

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه به نقل از گروه بیماریهای غیر واگیر جلسه ویدئو کنفرانس کشوری برنامه ساماندهی پیشگیری از سندرم داون ویژه اعضای کمیته علمی و اجرایی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بر گزار گردید
جلسه ویدئو کنفرانس کشوری برنامه ساماندهی پیشگیری از سندرم داون ویژه اعضای کمیته علمی و اجرایی دانشگاه های علوم پزشکی سرار کشور در تاریخ 25/8/99 در سالن جلسه حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد. دراین جلسه جزئیات برنامه توسط اعضای کمیته های علمی و اجرایی کشوری تشریح شد.
بیماری­های کروموزومی با میزان بروز 5 در هزار تولد زنده از تعیین کننده­ های مهم سلامت کودکان و توسعه جمعیت سالم است. سندرم داون در راس بیماری­های کروموزومی قرار دارد. براساس نرخ تولد فعلی در کشور سالیانه حدود 3000 مورد سندرم داون در بین متولدین زنده مورد انتظار است. امکان علمی و عملی پیشگیری از سندرم داون و وجود روش­های غربالگری به صرفه در مقابل هزینه های سنگین اجتماعی و مراقبت های درمانی این بیماری، انجام غربالگری را به یکی از مطالبات اصلی زنان باردار و خانواده­های ایرانی و متخصصین زنان از نظام سلامت تبدیل نموده است. با توجه به ابلاغ سیاست­های کلی جمعیت و تاکید بر توسعه جمعیت سالم و همچنین مطالبه­ ای که از سوی جامعه در خصوص اطمینان یابی در خصوص داشتن بارداری ایمن و تولد فرزند سالم وجود دارد، این برنامه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.