برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 21 بهمن 1399
کد 1091

آغاز واکسیناسیون در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

اولین واکسن کرونا در مركز آموزشي درماني امام رضا(ع)تزريق شد.

اولین واکسن روسی کرونا، عصر امروزسه‌شنبه، بیست و یکم بهمن ماه در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) دانشگاه علوم پزشكي تبریز با حضور استاندار و رئيس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تزریق شد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه، اولین داوطلب دریافت واکسن کرونا در تبریز، دکتر تقی زادیه، متخصص بیماری‌های ریه و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: آغاز واکسیناسیون به منزله خاتمه یافتن کرونا نیست و حتما باید مراقبت‌هایی که از قبل بودند، رعایت شوند.
دكترمحمدرضا پورمحمدی عصر سه شنبه در حاشیه‌ی تزریق واکسن کرونا به داوطلبين دریافت کننده واکسن در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز، اظهار کرد: واکسیناسیون کرونا به میمنت ایام الله دهه فجر، از امروز در استان ما آغاز شد و در مرحله اول فقط کادر درمانی که در بخش ICU کرونا مشغول به کار هستند، واکسینه می‌شوند. وی افزود: سایر گروه‌ها و افراد آسیب پذیر نیز در مراحل بعدی واکسینه خواهند شد.
دكترصومي رئيس دانشگاه با بیان اینکه انجام واکسیناسیون، بهترین راه مصونیت از بیماری‌های عفونی است، اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که واکسیناسیون هم در سراسر کشور و هم در آذربایجان شرقی شروع شده است؛ وی ادامه داد: مقرر شده است در ابتدا همکاران شاغل در بخش‌های ICU کرونایی اعم از فوق تخصص ریه و عفونی تا نیروهای خدماتی در مجموعه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان، واکسینه شوند.
دكترعباسعلی درستی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریزگفت:  واکسیناسیون کادر ICU بیمارستان های استان آذربایجان شرقی اولین فاز از واکسیناسیون کرونا در استان بوده که همزمان با سراسر کشور آغاز شده است.
اولین محموله حامل واکسن روسی کرونا ظهر امروز وارد مركز آموزشي درماني امام رضا(ع) تبريز شد و هر ویال از این واکسن‌ها برای پنج نفر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و فاز دوم این واکسن‌ها طی هفته‌های آتی وارد کشور خواهد شد.