برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1400
کد 1107

پیام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت آغاز هفته سلامت

پیام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت آغاز هفته سلامت

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان ، دکتر درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت آغاز هفته سلامت پیامی صادر کرد در این پیام آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم
       تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت همه جانبه افراد جامعه، به عنوان ماموریت اصلی نظام سلامت کشور، همواره جزء مهم‌ ترین اولویت‌های مسئولان و متولیان سلامت بوده‌است.
گذر ازپاندمی ، تغییر سیمای بیماری‌ها و مخاطرات تهدید کننده سلامتی در عصر حاضر، نیاز‌های سلامت را به طور بنیادی تغییر داده وهمه جوامع و به تبع آن کادرسلامت کشورعزیز ایران را به چالش سخت کشانده است.
  جدی نگرفتن ویروس کرونا، کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در فروردین 1400 باعث شد آمارهای ابتلا و فوت در نتیجه کرونا دراستان را باز به مسیر صعودی وبه پیک چهارم کشاند.
خستگی کادر بهداشت و درمان و فشار ناشی از افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها در روزهای اخیر به اوج خود رسید. پزشکان، پرستاران، کارکنان بهداشت، پرسنل و خدمه بیمارستان‌های کشور از ابتدای اسفند98 درگیر جدال با ویروس کرونا بودند. و هرروز یاران و دوستان خود را از دست میدهند  بر این اساس و برای همراهی با مدافعان سلامت و تقدیر از کادر بهداشت و درمان درهفته سلامت و کاستن از بار سنگین مراقبت از جامعه، پویشی با عنوان "یک هفته در خانه بمانیم" را با یاری و همگامی تمام آحاد مردم آغاز میکنیم.
انتظار است تمامی شخصیت های ذی نفوذ ضمن همراهی با این پویش در شبکه های اجتماعی و مبادی مرتبط با خود نسبت به انتشار پوستر، اعلام حضور و تشویق مردم برای شرکت در این پویش ما را یاری فرمایند.
دکتر عباسعلی درستی
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز