برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1400
کد 1109

پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 1400

پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 1400

فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‎ای (هشتم اردیبهشت ماه 1400 مصادف با 28 آوریل 2021 میلادی) را به همه شاغلین، مدیران، کارگران، کارفرمایان و مدافعان سلامت بالاخص کارشناسان ایمنی و بهداشت حرفه‎ای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی، صنایع و واحدهای کاری استان تبریک می‎گویم.
امسال سازمان بین المللی کار (ILO) شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را "پیش بینی، آمادگی و پاسخگویی به بحران ها، هم اکنون برای افزایش تاب آوری در نظام های ایمنی و بهداشت حرفه ای سرمایه گذاری نماییم" اعلام نموده است.
بیماری همه­گیر کووید-19 از زمان شیوع در اوایل سال 2020، بعنوان یک بحران جهانی در همه جا تأثیرات عمیقی داشته است. این بیماری همه­گیر، تقریباً همه جنبه­های دنیای کار را تحت تأثیر قرار داده است، از خطر انتقال ویروس در محیط­های کاری تا خطرات مربوط به ایمنی و بهداشت حرفه­ای (OSH) که منجر به شکل­گیری اقدامات مهمی برای کاهش انتشار این ویروس شده است.
همه­گیری بیماری کووید-19 دولت­ها، کارفرمایان، کارگران و عموم مردم را با چالش­های بی سابقه­ای در رابطه با ویروس مواجه نموده است و تأثیرات بسیاری را در دنیای کار به همراه داشته است. روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه­ای با استفاده از درس آموخته­ها و تجربیات دنیای کار، بر روی استراتژی­های تقویت سیستم­های ملی ایمنی و بهداشت حرفه­ای (OSH) با هدف افزایش تاب­آوری سیستم­های ایمنی و بهداشت حرفه­ای در برابر بحران هایی پیش رو در حال و آینده تمرکز خواهد داشت.
بدون شک کنترل بیماری کرونا و داشتن محیط کاری سالم و پویا در سایه همدلی، وفاق و همراهی و استمرار برنامه های بهداشتی و همکاریهای بین بخشی سازمانهای مسئول، کارفرمایان و کارگران عزیز تحقق خواهد یافت.
امیدوارم در سایه عنایت ایزد منان و با هماهنگی و همکاری کلیه سازمانها، ادارات، نهادها، کارفرمایان و کارگران و زحمات کارشناسان صدیق بهداشت حرفه ای در جای جای استان بتوانیم گام مهمی در تامین سلامت شغلی نیروی انسانی و کنترل بیماری کرونا در واحد های شغلی برداریم.
                                                                      دکتر درستی
                                       معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان