تاریخ : سه شنبه 20 ارديبهشت 1401
کد 1285

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

کادر بهداشت و درمان در طول دوران مقابله با کرونا جشنواره‌ای از انسانیت را نشان دادند

کادر بهداشت و درمان در طول دوران مقابله با کرونا جشنواره‌ای از انسانیت را نشان دادند
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: کادر بهداشت و درمان در طول دوران مقابله با کرونا جشنواره‌ای از انسانیت را نشان دادند و ما همیشه به داشتن این عزیزان افتخار می‌کنیم.
 
دکتر بهمن نقی‌پور روز سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت، در همایش گرامیداشت هفته‌ی سلامت که با حضور مسئولین استانی و جمعی از کادر درمان در دانشکده‌ی پرستاری تبریز برگزار شد، با اشاره به فداکاری‌ و ایثارگری‌های کادر درمان در طول دو سال اخیر با ویروس کرونا، گفت: اکنون بیش از دو سال است که تمامی کشورهای دنیا با بحران کرونا مواجه شده‌اند اما عده‌ای هستند که در این مدت به‌صورت شبانه روزی برای حفظ سلامت انسان‌ها زحمت کشیده‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: اکنون تعداد فوتی‌های کرونایی کشورهایی که مدعی علم هستند، چند صد برابر تعداد فوتی کشور ما است که متاسفانه با وجود تحریم‌ها و مشکلات، از سوی عده‌ای در داخل نیز خودزنی می‌شود.
 
وی افزود: کادر بهداشت  درمان و تمامی مردم در راه مقابله با کرونا، مانند دوران دفاع مقدس فداکاری کردند و این فداکاری‌ها در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود.
 
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سلامتی نقش بسیار ویژه‌ای در زندگی انسان‌ها دارد، گفت: جایگاه نجات جان یک فرد به‌اندازه‌ی تمامی انسان‌ها در محضر خداوند ارزشمند است.
 
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند سلامت را تامین کند و همه‌ی نهادها و دستگاه‌های دولتی، حکومتی و مردمی باید دست در دست هم داده و در تامین سلامت مردم تلاش کنند.
 
وی، آموزش را مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل تاثیرگذار در تغییر نگرش مردم نسبت به سلامت عنوان کرد و افزود:  فرزندان ما آینده‌سازان این کشور هستند و ما باید نحوه‌ی زندگی سالم را به این آینده‌سازان آموزش دهیم و نقش آموزش و پرورش و سایر نهادهای آموزشی در این قسمت بسیار مهم است.
 
دکترنقی‌پور با بیان اینکه مجریان سلامت در سازمان‌های جهانی از کودکی تحت آموزش‌های سلامتی قرار گرفته‌اند و راه‌های زندگی سالم از دوران کودکی به این افراد نهادینه شده است و تنها پیام این همایش همراهی و همکاری تمامی مسئولین است و ما آماده‌ایم مربیان آموزشی سلامت را تأمین کنیم تا بتوانیم نحوه‌ی صحیح زندگی سالم را آموزش دهیم.