تاریخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1402
کد 1520

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

سقط جنین یک تهدید و آسیب اجتماعی است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ابراز نگرانی از آمار و گزارش‌های غیررسمی سقط جنین گفت: سقط جنین یک تهدید و آسیب اجتماعی است.


به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان به نقل ازخبرگزاری مهر، دکتر حسن حقایی در مراسم گرامیداشت روز ماما که در سالن دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، با تبریک روز جهانی ماما اظهار کرد: این اهمیت و نقش جامعه مامایی را نشان می‌دهد که هر سال پنجم می را در کل جهان روز جهانی ماما گرامی گرفته می‌شود.

وی افزود: وجود ماما مقدس است و دست‌های ماماها حیات بخش است و نگرش ما به ماماها باید فرآیندی برای پیش از بارداری، حین بارداری و بعد از بارداری باشد.

دکترحقایی ادامه داد: زحمات و فعالیت‌های ماماها در شاخص مرگ مادران باردار و کودکان زیر پنج سال باعث شده است که به شاخص‌های جهانی در این خصوص برسیم و این یکی از افتخارات کشور ما است که مراقبت‌های اولیه بهداشتی با مراقبت‌های مادر و کودک شروع شده است.

وی با ابراز نگرانی از آمار و گزارش‌های غیررسمی سقط جنین گفت: سقط جنین یک تهدید و آسیب اجتماعی است که اگر به موقع مداخله نشود برای جامعه تبعات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت و با تلاش‌ها و فعالیت‌های علمی به موقع ماماها می‌توان میزان موالید را در کشور افزایش داد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریزگفت: امیدواریم بتوانیم با همت و پشتیبانی شما جامعه‌ای ایمن‌تر و پویاتر داشته و با اجرای قانون جوانی جمعیت جامعه‌ای جوان‌تر داشته باشیم.