تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
کد 396

برگزاری سمینار آموزش سلامت روان در محیط های آموزشی و دانشجویی

...
 در راستای اجرای کمپین پیشگیری از اضطراب و افسردگی، سمینار آموزش سلامت روان در محیط های آموزشی و دانشجویی با همکاری مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز، سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با حضور اساتید و روانشناسان و مشاورین شاغل در مراکز مشاوره دانشگاه تبریز و دانشگاه آزاد، کارشناسان سلامت روان مجتمع های سلامت و کارورزان روان شناسی مراکز بهداشتی درمانی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان برگزار گردید.

اصل رحیمی رئیس گروه کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت استان ضمن تبیین اهمیت توجه به‌ سلامت روان در محیط های آموزشی در خصوص مسائل رفتاری و اجتماعی به عنوان بالاترین عامل تأثیرگذار بر سلامت جامعه، و استراتژی بهبود شیوه زندگی، خود مراقبتی و ارتباط آن با سلامت روان دانشجویان مباحثی را ارائه نمودند.

در این سمینار دکتر واحدی رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز و دکتر باباپور رئیس سازمان نظام مشاوره و روانشناسی استان در خصوص مشکلات اولویت‌دار روانی رفتاری دانشجویان، نقش مهارت‌های دانشجوئی برای حل موضوعات، نقش مشاوره و راهنمایی و مدیریت خشم و مدیریت استرس سخنرانی کردند.

لازم به یادآوری است که کارشناسان و روانشناسان آموزش‌دیده در این سمینار طی هماهنگی‌هایی به عمل آمده هرکدام از این مطالب را در کلاس‌های دانشکده‌ها برای دانشجویان ورودی جدید اجرا خواهند نمود. پیش‌بینی می‌گردد در قالب این برنامه حداقل 10 هزار نفر از دانشجویان در خصوص مهارت‌های مدیریت استرس و خشم و خود مراقبتی در سلامت روان آموزش ببیند.