تاریخ : يکشنبه 7 شهريور 1395
کد 497

جشنواره پزشک خانواده در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

...

جشنواره پزشک خانواده بمناسبت روز پزشک در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آیین با اشاره به روز پزشک، گفت: کل جامعه پزشکی همگی در تلاش هستیم که خدمات سلامت را به نحو مطلوب ارائه نماییم و از این نظر همگی در یک گروه هستیم .

دکتر صومی ادامه داد: پزشک ،دانش آموز سخت کوش و درس‌خوانی است که مسیر طولانی و پرمشقتی را طی می‌کند، اعتقاددارم با استعدادترین افراد وارد حوزه پزشکی و درمانی می‌شوند .

وی افزود: در سال‌های اخیر علی رغم تمام هجمه‌های سنگین، بیشترین سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت اتفاق افتاده و با وجود اینکه تحول نظام سلامت با عجله شروع شد، در دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی و حرکت گام به گام بالغ شده و هم اینک نتایج آن را در جامعه می‌بینیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: پزشک خانواده وجود خود را در مراکز بهداشت روستایی و شهری به اثبات می‌رساند و مسئول تمام اتفاقاتی است که می‌تواند با تدبیر و احاطه علمی خود از وقوع آنها پیشگیری بکند .

وی خاطرنشان کرد: دست تمام افرادی را که در مسیر خدمتگزاری ما را یاری می‌کنند به گرمی می‌فشاریم و از همه می‌خواهیم تا زمانی‌که طرح پزشک خانواده به صورت کامل پیاده نشده است، دست از تلاش برندارند .

وی با بیان اینکه 90 درصد افرادی که به عنوان بیمار به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند، مسیر درست را در تشخیص و درمان بیماری خود طی نکرده اند، گفت: همه ی این عوامل اهمیت استقرار کامل طرح پزشک خانواده را نشان می‌دهد.