برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 27 مهر 1395
کد 533

افتتاح مرکز جامع سلامت گلستان در زندان تبریز با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت

...

 دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم گفت: در راستای توسعه خدمات سلامت در کشور، زندانیان نیز به خاطر مشکلات خاص خود باید با بهره مندی از پرونده سلامت در قالب طرح پزشک خانواده مورد ویزیت و ارزیابی قرار بگیرند که در این راستا طبق هماهنگی های به عمل آمده بین معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اداره کل زندان های استان، مرکز سلامت گلستان برای زندانیان با وظایف جدید در تبریز راه اندازی شد .

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه پیش از این زندانیان به صورت سرپایی درمان می‌شدند، گفت: مرکز جامع سلامت زندان در قالب نظام نوین ارائه خدمات با مشارکت اداره زندان های استان راه اندازی شده است .

دکتر جعفر صادق تبریزی اظهارکرد: با راه اندازی این مرکز مراقبان سلامت به صورت روزانه 10 زندانی را ویزیت پایه و غربالگری کرده و براساس آن زندانی‌هایی که دارای عوامل خطر و بیماری هستند شناسایی و مراقبت های مستمر انجام می دهند .

وی یادآور شد: زندانیان پس از آزادی به همراه پرونده سلامت ایجاد شده به مرکز سلامت منطقه مسکونی خود ارجاع داده خواهند شد.

خشایار جمشیدی، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: این مرکز به عنوان نخستین پایگاه مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز به بهره برداری می رسد و با افتتاح این مرکز زندانیان از نظر بیماری‌های زمینه ای پایش شده و تحت خدمات درمانی قرار می‌گیرند.