تاریخ : سه شنبه 25 مهر 1396
کد 697

سومین کمپین اطلاع رسانی مدیریت استرس و خشم برگزار می گردد

در راستای عملیاتی کردن اهداف سند تدبیر و توسعه استان (هسته کلیدی بهبود سبک زندگی)، سومین کمپین مدیریت استرس و خشم، همزمان با آغاز برنامه های هفته سلامت از تاریخ 24 مهر شروع و تا پایان آبانماه سالجاری در سطح استان آذربایجانشرقی برگزار می گردد.
در این کمپین تمام دستگاههای ذینفع در سند تدبیر و توسعه، مشارکت و همکاری می نمایند. در طول اجرای این کمپین که با هدف پیشگیری از پرخاشگری و توسعه فرهنگ مدیریت کارآمد استرس و تنش های زندگی و به تبع آن کاهش اختلالات روانشناختی طراحی و اجرا می شود، برنامه های مختلف و متنوع آموزشی، فرهنگی، اطلاع رسانی و  در کنار آن  خدمات سلامت روان در سطح استان در موقعیت های مختلف مانند مدارس، ادارات، کارخانجات، مساجد و مراکز سلامت برای گروه های مختلف جمعیتی مانند دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، کارگران، کارفرمایان، رانندگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و... تدارک و ارائه می گردد.
امسال شعار محوری کمپین نیک اندیشی و خوش اخلاقی کلید زندگی موفق انتخاب گردیده است.
در ورای این شعار محوری محتواهای آموزشی مختلفی تهیه و برای ترویج رفتارهای سالم و بهبود روابط بین فردی توزیع و  برای مخاطبین مختلف آموزش داده می شود. در این کمپین علاوه بر ارائه تکنیک های مدیریت استرس و خشم، سبک های رفتاری و ارتباطی نیز آموزش و بر موارد زیر به عنوان تعیین کننده های خوش اخلاقی تاکید خواهد گردید:
  1. مهربانی و محبت بی قید و شرط  
  2. لذت بردن از داشته های خود
  3. داشتن روحیه انتقاد پذیری
  4. خودداری از سرزنش و تحقیر دیگران
  5. روابط همراه با  گفتار مودبانه،خوش رویی و نرم خویی
  6. بیان صریح عقاید و احساسات خود با احترام به حقوق دیگران
  7. عذرخواهی در مواقع بـروز خطا و پرهیز از خـود حـق پنداری