برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 29 مهر 1397
کد 827

همایش ارتقای سلامت روان در محیط های آموزشی

برگزاری همایش ارتقای سلامت روان در محیط های آموزشی با حضور روانشناسان و مشاورین آموزش و پرورش تبریز

همایش ارتقای سلامت روان در محیط های آموزشی با حضور روانشناسان و مشاورین آموزش و پرورش تبریز به مناسبت هفته سلامت روان در سالن کنفرانس مرکز بهداشت استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان، دکتر درستی معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و تشکر از همکاری های آموزش و پرورش در ارتقای برنامه های حوزه سلامت مخصوصاً سلامت روان و ضمن تبیین اهمیت شعار روزجهانی بهداشت روان (10 اکتبر) سال جاری با عنوان " سلامت روان جوانان و نوجوانان، دنیای در حال تغییر" توجه، تمرکز و جهت گیری برنامه های سلامت روان در گروه های سنی نوجوانان و جوانان را  مورد تاکید قرار داده و نقش روانشناسان و مشاورین را به طور اعم و مشاورین مدارس را به طور خاص در این راستا مورد تاکید قرار دادند. ایشان خاطر نشان کردند که ارتقای سلامت روان در مدارس و در بین نوجوانان و جوانان نیازمند عزم جدی و مشارکت همه جانبه ارگان های ذیربط مخصوصاٌ آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی است.   
علمی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان با تبیین وضعیت شاخص های حوزه های سلامت روان دانش آموزان اظهار داشت: سرمایه گذاری در سلامت روان نوجوانان و جوانان تامین آینده ای روشن در جهت توسعه و افزایش بهره وری جامعه می باشد و باید با استفاده از تمام ظرفیت های موجود مخصوصاً ظرفیت مشاورین مدارس نسبت به غنی سازی برنامه های سلامت روان در مدارس اهتمام جدی کنیم.  
در ادامه همایش اساتید و سخنرانان به ترتیب در زمینه های روابط سالم والدین در خانواده ، سلامت روان نوجوانان و جوانان ، سبک زندگی سالم نوجوانان و جوانان ، راههای ارتقای عزت نفس و اعتماد به نفس در نوجوانان و جوانان ، فضای مجازی و آسیب های ناشی از آن در نوجوانان و جوانان ، نشاط ، شادابی و سلامت روان نوجوانان و مدارس مطالب مبسوطی ارائه نمودند
گفتنی است در پایان ضمن بحث و تبادل نظر به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.