برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
تاریخ : دوشنبه 12 آذر 1397
کد 849

برگزاری نشست فصلی گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس

برگزاری دومین نشست فصلی گروه سلامت نوجوانان، جوانان

دومین نشست فصلی گروه کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در سال 1397 با حضور کارشناسان مسئول...
دومین نشست فصلی گروه کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در سال 1397 با حضور کارشناسان مسئول و کارشناسان شهرستانها و ستاد مرکز بهداشت استان در محل سالن شماره 2 مرکز بهداشت استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان داهیم رئیس گروه کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به حاضرین اهداف جلسه را تبین نمودند . ایشان در خصوص برنامه ریزی و مدیریت فرایندها، برنامه عملیاتی، پایش مدیریتی شهرستان ها و نقاط قوت و ضعف شهرستان های پایش شده تاکنون، آمار و اطلاعات ارسالی شهرستانها مطالبی را ارائه نمودند.
در ادامه خوشمرام کارشناس سلامت نوجوانان مرکز بهداشت استان در خصوص توسعه برنامه  ارزیابی و مراقبت جمعیت نوجوان ( دانش آموز و غیر دانش آموز)، توسعه و ترویج خود مراقبتی در بین دانش آموزان و نوجوانان و جوانان، توانمندسازی نوجوانان و اولیای آنان درخصوص سلامت بلوغ ، توسعه برنامه پیشگیری از کم تحرکی در نوجوانان، کنترل اضافه وزن و چاقی در دانش آموزان ( مداخلات کاسپین)، مدارس شبانه روزی، تجزیه و تحلیل این فرایندها و وضعیت شهرستانها در هریک از فرایندهای مذکور  مطالبی را ارائه نمودند.
سپس امروزی کارشناس سلامت جوانان مرکز بهداشت استان در خصوص گزارش اقدامات و وضعیت شاخصهای مورد توافق، مدارس مروج سلامت ونقاط قوت و ضعف آن، نتایج ویزیت و غربالگری جوانان، پیشگیری از مرگ جوانان و حوادث ترافیکی، ازدواج سالم، پیشگیری از رفتارهای پرخطر در جوانان و سبک زندگی سالم در آنان مطالب خود را بیان نمودند.
گفتنی است در این نشست دکتر خیاط زاده رئیس گروه پیشگیری از بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان در خصوص بیماری آنفلوانزا، روش های انتقال و پیشگیری ازآن و نقش کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در کنترل و پیشگیری از این بیماری در مدارس و دانشگاهها مطالبی را ارائه نمودند. در ادامه کارشناسان شهرستان در خصوص مشکلات اجرایی فرایندها به بحث و تبادل نظر پرداختند. در پایان این نشست داهیم ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده به پرسش های مطرح شده پاسخ دادند.