تاریخ : پنجشنبه 4 مهر 1398
کد 963

روز جهانی بهداشت محیط

پیام معاون محترم بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

موضوع حفظ و اعتلای سلامت جامعه و نقش موثر بهداشت محیط برای دستیابی به محیطی سالم از جمله مسائلی است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.
امروزه دستيابي به يك زندگي سالم و اميد به زندگي مطلوب تنها از طريق برخورداري از محيط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم مي شود. رسالت مهندسین بهداشت محیط، صیانت از محیط زندگی است و این عزیزان با شناسايي و كنترل عوامل محيطي تاثير گذار بر سلامت، مسئوليت خطيري را با توجه به گسترش روز افزون و تنوع آلاينده هاي محيطي  برعهده دارند. بر این باورم که ارتقای شاخص های بهداشت محیط بدون سخت کوشی و زحمات همیشگی همکاران ارجمندم در حوزه بهداشت محیط میسر نخواهد بود و توفیقات حاصله نیز نشان از سختکوشی و ارزش گذاری این گروه از خادمان نظام سلامت برای خدمتی که ارائه می دهند، می باشد.
بی شک روز جهانی بهداشت محیط فرصت مغتنمی است تا ضمن بازنگری و نگاه مجدد به پتانسیل ها ، دستاوردها و انتظارات موجود، شاهدپاسخگویی به هنگام و شایسته به مردم و ارتقای سلامت جامعه باشیم. با توانمندی که از همکاران بهداشت محیط سراغ دارم یقین می دانم که این اهداف بی شک دست یافتنی خواهد بود .
 اینجانب ضمن تبریک این روز به همکاران و مهندسان بهداشت محیط برای یکایک خدمت گذران این عرصه،  از درگاه الهی آرزوی موفقیت و مسئلت می نمایم.
 
                                                                                               دکتر عباسعلی درستی
                                                   معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان آذربایجان شرقی