برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 2 آبان 1398
کد 975

هفت ونیم میلیارد ریال مکمل یاری مدارس

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز هفت ونیم میلیارد ریال مکمل یاری برای توزیع در مدارس استان هزینه کرده است.

مراسم نمادین اجرای برنامه‌های "ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از طریق آموزش تغذیه و مکمل یاری با ویتامین "D"و آهن
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان مراسم نمادین اجرای برنامه‌های "ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از طریق آموزش تغذیه و آهن یاری و "مکمل یاری با ویتامین D""  با حضور معاون بهداشت دانشگاه ، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ، مسئولان و کارشناسان آموزش‌ و پرورش ناحیه 4 و مرکز بهداشت  استان و شهرستان تبریز در مدرسه دخترانه قدسیه ناحیه چهار  برگزار شد.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم گفت: در سالهای اخیر چهره بیماری ها تغییر کرده است و با پیشرفت جوامع و گسترش زندگی شهرنشینی و ماشینی بیماری های غیرواگیردار و مشکلات روانی و اجتماعی شیوع پیدا کرده است.
دکتر درستی با اشاره به اینکه تامین سلامت مردم و به ویژه دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است خاطرنشان کرد: بهداشت استان بالغ  بر  هفت ونیم میلیارد ریال  جهت  پیشگیری و کنترل کم خونی فقر آهن و کمبود ویتامین D در دانش آموزان برای مکمل یاری سال جاری هزینه کرده است.
رییس مرکز بهداشت استان افزود: آموزش تغذیه در مدارس توسط کارشناسان تغذیه مراکز و توزیع بسته های آموزشی در مدارس از دیگر برنامه ها برای کنترل و پیشگیری است.
وی اذعان داشت: دانش آموز دختر دوره اول و دوم متوسطه در قالب طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین دی و دانش آموز پسر نیز در قالب طرح مکمل یاری ویتامین دی پوشش داده می شوند.
مهندس پورعلی مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت در حاشیه این برنامه بیان کرد:  مکمل یاری با آهن برای پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن بوده که هر هفته یک عدد قرص آهن به مدت ۴ ماه(۱۶ هفته)  برای کلیه دانش آموزان دختر دوره متوسطه پایه اول و دوم وبصورت رایگان  توزیع می‌شود.
همچنین در این برنامه ویتامین ""D با دوز ۵۰ هزار واحد به مدت ۷ ماه (ماهانه یک عدد قرص) در کلیه مدارس دخترانه و پسرانه متوسطه دوره اول و دوم در سطح استان(بجز شهرستان تبریزکه 50% تحت پوشش قرار گرفته است ) توزیع می شود.