برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی
logo

معاونت بهداشت Health Vice-Chancellor

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 30 آبان 1398
کد 982

اولین دوره تربیت مدرس

اولین دوره تربیت مدرس

اولین دوره تربیت مدرس "ثبت صحیح علل مرگ و ارتقای کیفیت داده ها"
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان اولین دوره تربیت مدرس در زمینه ثبت صحیح علل مرگ و ارتقای کیفیت داده ها برای پزشکان و پزشکان قانونی منتخب دانشکد ه های خلخال ـ خوی  ـ سراب ـ مراغه و شهرستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید.
در ابتدای این کارگاه دکتر اشرفیان رئیس سالن تشریح پزشکی قانونی استان در خصوص اهمیت ثبت صحیح علتهای مرگ و آشنایی با مبانی قانونی صدور جواز دفن مطالبی را ارائه نمودند و سپس مبحث خود رادر خصوص  تعیین علتی زمینه ای مرگ در نظام ثبت و طبقه بندی ICD10 ادامه دادند.
در ادامه این جلسه دکتر احمد مردی معاون اجرایی معاونت بهداشت علوم پزشکی تبریز در خصوص اهمیت گواهیهای فوت و سایر گواهیهای صادر شده توسط پزشکان مطالبی را بیان نمود.
سپس خانم دکتر یاسینی متخصص پزشکی قانونی مطالبی در خصوص مرگ شناسی و تغییرات نعشی پس از مرگ وآرتیفکت های پس از مرگ توضیحاتی ارائه نمودند.
و در آخر کارگاه دکتر اشرفیان نحوه صدور گواهی فوت در بیماریهای مختلف را به صورت عملی آموزش دادند و همچنین مطالبی جهت آشنایی حضار با سیستم دادپزشکی و شرح وظایف دادپزشکان بیان کردند .
لازم به یادآوری است این برنامه به همت گروه گسترش شبکه مرکز بهداشت استان با محوریت خانم اسلامی و خانم یاری اجرا گردیده است .